Ambasadorzy Wydziału Psychologii i Kognitywistyki

Zapraszamy studentów psychologii i kognitywistyki od 2 do 5 roku studiów do zostania ambasadorami Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM!

Projekt Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM polega na przeprowadzeniu warsztatu w liceum, do którego Państwo uczęszczali. Temat warsztatu powinien być związany z psychologią lub kognitywistyką, a sama treść warsztatu powinna poprzez swoją kreatywność i atrakcyjność zainteresować licealistów studiami psychologicznymi i kognitywistycznymi. Pojedynczy warsztat może być przeprowadzony także przez kilku studentów. Do tej pory już ponad 60 studentów wzięło udział w projekcie przeprowadzając warsztaty dla ponad 3 tysięcy uczniów!

Od studentów, którzy zdecydują się zaangażować w projekt oczekujemy:

• nawiązania kontaktu z liceum, do którego uczęszczali oraz uzgodnienia warunków przeprowadzenia warsztatu (m.in. terminu, czasu trwania)
  • przygotowania scenariusza interesującego warsztatu
  • przeprowadzenia warsztatu, który zainspiruje licealistów do studiowania na naszym Wydziale!

Studentom, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie zapewnimy:

• dokument dla dyrekcji liceów opisujący projekt i potwierdzający rolę osób prowadzących warsztat
  • udostępnione materiały edukacyjne na Teams na temat aktywizujących metod warsztatowych
  • konsultacje scenariusza warsztatu z pracownikami naukowymi
  • materiały konieczne do realizacji warsztatu (np. mazaki, papier, korzystanie z ksero)
  • zwrot kosztów dojazdu do liceum
  • zaświadczenie o przeprowadzeniu warsztatu (wymieniane na punkty do stypendium naukowego za zrealizowanie warsztatu – organizacja wydarzeń o charakterze popularno-naukowym)

Celem projektu Ambasadorzy Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM jest:

• promocja naszego Wydziału
  • prowadzenie działań edukacyjnych w szkołach średnich
  • stworzenie studentom psychologii i kognitywistyki możliwości zdobycia doświadczeń warsztatowych

Od 27 kwietnia do 30 maja będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w projekcie na adres mailowy dardra@amu.edu.pl (Koordynator projektu: dr Dariusz Drążkowski). W odpowiedzi na maila-zgłoszenie otrzymacie Państwo dalsze szczegółowe informacje o kolejnych krokach przygotowania do realizacji warsztatów”. Konsultacje w sprawie udziału w projekcie będą odbywać się w środy między 10:00 a 12:00 – kontakt na Teams lub w pokoju 104 (bud. AB) z Dariuszem Drążkowskim”