Edu_Centrum: Psychologia kliniczna przewlekłych chorób somatycznzych

Edu_Centrum zaprasza na wykład wprowadzający do kursu pt.

Psychologia kliniczna przewlekłych chorób somatycznych

Prowadzące: mgr Joanna Matuszczak-Świgoń i dr Paulina Jaworska-Andruszewska

Absolwent kursu będzie znał psychologiczne aspekty przewlekłych chorób somatycznych, w tym udział czynników psychicznych i psychologicznych w pojawianiu się i utrzymywaniu chorób somatycznych, w przebiegu leczenia oraz rehabilitacji, a także psychologiczne aspekty zmagania się z przewlekłą chorobą somatyczną oraz formy pomocy psychologicznej chorującym, rodzinom i personelowi medycznemu. Absolwent będzie znał metody diagnozy, podstawowe techniki pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej wobec osób zmagających się z przewlekłą chorobą somatyczną.

Wykład odbędzie się w dniu 12 marca 2024 roku w zespole MS Teams w godzinach 18.00-19.00. Poprowadzi go dr Paulina Jaworska-Andryszewska - specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (640, PTTPB), wykładowca, interwent kryzysowy oraz mgr Joanna Matuszczak-Świgoń – specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, doktorantka na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM, psycholog na oddziale onkologii i hematologii w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Wykład ten jest wprowadzeniem do 30 godzinnego kursu. Celem wykładu jest zapoznanie Państwa z ideą, treściami i metodą kursu. Chcemy żebyście deklarując w nim swoje uczestnictwo byli w pełni świadomi tego na jaką pracę się decydujecie.

Wykład ma otwarty charakter, na kurs będą obowiązywały zapisy. Zarówno uczestnictwo w wykładzie jak i w kursie jest dla Państwa nieodpłatne. Grupa będzie prowadzona stacjonarnie.

Prof. UAM dr hab. Błażej Smykowski                                         mgr Joanna Matuszczak-Świgoń

Kierownik Edu_Centrum WPiK                                             dr Paulina Jaworska-Andryszewska