Pomoc psychologiczna w okresie okołoporodowym

Edu_Cenrum zaprasza na wykład pt.

Pomoc psychologiczna w okresie okołoporodowym

Prowadząca: dr n. med. Anna Stolaś

Przez długi czas uważano, że kobiety w ciąży i matki małych dzieci przeżywają głównie przy-jemne uczucia błogości oraz radosnego oczekiwania. Kobiety, które mówiły o innych doświad-czeniach (leku, złości, ambiwalencji, tęsknocie, trudnościach w przeżywaniu zależności itp.) nazywane były dysfunkcyjnymi, toksycznymi czy niedojrzałymi. Wykład jest zaproszeniem do zajrzenia za kulisy wewnętrznego świata, jak mówi o życiu psychicznym kobiety w okresie okołoprodpwym Joan Raphalel Leff. Za kulisami kryje się bowiem prawdziwy świat, złożonych myśli i uczuć.
Przyjrzymy się konstruowanym społecznie mitom dotyczącym roli macierzyńskiej i ich oddzia-ływaniu na przeżycia młodych matek. Podsumowaniem rozważań będzie próba odpowiedzi na pytanie jakie mogą być cele pomocy psychologicznej i profesjonalna rola psychologa zarów-no w sytuacjach fizjologicznego jak i powikłanego przebiegu ciąży oraz w okresie wczesnego macierzyństwa.
Słuchacze poznają również zarys dalszych wątków poruszanych na kolejnych etapach kur-su(np. wsparciu w sytuacji straty, rozpoznawaniu i leczenia okołoporodowych zaburzeń nastro-ju i wielu innych).

Wykład odbędzie się w dniu 19 października 2022 roku w zespole MS Teams w godzinach 18.00-19.00. Poprowadzi go dr n. med. Anna Stolaś psycholożka i położna pracująca w Gine-kolgiczno Położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu, wykładowczyni na Uniwersyte-cie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, współautorka i prowadząca szkolenia dla psy-chologów pracujących na oddziałach ginekologicznych położniczych i oraz z kobietami i ro-dzinami w okresie okołoporodowym. Wykład ten jest wprowadzeniem do 24 godzinnego kur-su. Celem wykładu jest zapoznanie Państwa z ideą, treściami i metodą kursu. Chcemy żeby-ście deklarując w nim swoje uczestnictwo byli w pełni świadomi tego na jaką pracę się decy-dujecie.
Wykład ma otwarty charakter, na kurs będą obowiązywały zapisy. Zarówno uczestnictwo w wykładzie jak i w kursie jest dla Państwa nieodpłatne. Kurs będzie prowadzony stacjonarnie.

LINK DO KANAŁU NA MS TEAMS

Prof. UAM dr hab. Błażej Smykowski