EDU_Centrum: Praca z rodziną osoby z niepełnosprawnością

Edu_Centrum zaprasza na wykład wprowadzający do kursu pt.

Praca z rodziną osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Prowadzący: dr Małgorzata Rękosiewicz i mgr Maciej Duras

Absolwent kursu uzyska wiedzę i podstawowe umiejętności niezbędne do pracy psychologicznej z rodzinami osób z niepełnosprawnością intelektualną. Będzie świadomy wyzwań, jakie niesie ze sobą mierzenie się z procesem diagnozowania dziecka, nadziejami i obawami związanymi z podejmowaniem oddziaływań terapeutycznych. Będzie znać możliwości i ograniczenia oddziaływań terapeutycznych, a w szczególności będzie rozumieć użyteczność współpracy rodziny. Student będzie świadomy istnienia różnorodnych form komunikacji alternatywnej i praktycznych implikacji tych możliwości. Student będzie potrafił, w podstawowym stopniu, wspierać rodziny w procesie planowania przyszłości dziecka oraz w mierzeniu się rodziny z przedwczesnym odchodzeniem dziecka, a także w żałobie rodziców.

Wykład odbędzie się w dniu 5 marca 2024 roku w zespole MS Teams w godzinach 18.00-19.00. Poprowadzą go dr Małgorzata Rękosiewicz – psycholożka, psychoterapeutka systemowa w szkoleniu, adiunkt na WPiK UAM. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, w tym z osobami z niepełnoprawnościami lub podejmującymi się opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz mgr Maciej Duras – psychoterapeuta psychodynamiczny, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Od 25 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z osobami doświadczającymi różnego rodzaju trudności.

Wykład ten jest wprowadzeniem do 20 godzinnego kursu. Celem wykładu jest zapoznanie Państwa z ideą, treściami i metodą kursu. Chcemy żebyście deklarując w nim swoje uczestnictwo byli w pełni świadomi tego na jaką pracę się decydujecie.

Wykład ma otwarty charakter, na kurs będą obowiązywały zapisy. Zarówno uczestnictwo w wykładzie jak i w kursie jest dla Państwa nieodpłatne. Grupa będzie prowadzona stacjonarnie.

Prof. UAM dr hab. Błażej Smykowski dr Małgorzata Rękosiewicz

Kierownik Edu_Centrum WPiK                                                                 mgr Maciej Duras