Edu_Centrum: Psychologiczne wsparcie okołoporodowe dla mężczyzn

Edu_Centrum zaprasza na wykład wprowadzający do kursu pt.

Psychologiczne wsparcie okołoporodowe dla mężczyzn

Prowadzący: dr Kamil Janowicz

Kurs dotyczy zagadnień związanych z psychologicznym wsparciem dla mężczyzn w okresie okołoporodowym (ciążą, poród, połóg) oraz procesem wchodzenia w ojcostwo. Nakierowany jest na zdobycie koniecznej wiedzy (odnoszącej się do psychologicznych aspektów ciąży, porodu, połogu i pierwszych miesięcy rodzicielstwa z perspektywy mężczyzny) oraz kompetencji praktycznych (umiejętność projektowania interwencji psychologicznych i psychoedukacyjnych dla mężczyzn w okresie okołoporodowym, prowadzenie konsultacji psychologicznych w tym obszarze). Udział w kursie może być szczególnie pomocny dla osób chcących pracować z mężczyznami spodziewającymi się dziecka i młodymi ojcami – zarówno w kontekście praktyki prywatnej, jak i współpracy z tzw. szkołami rodzenia lub pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Wykład odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 roku w zespole MS Teams w godzinach 18.00-19.00. Poprowadzi go dr Kamil Janowicz – psycholog, pracownik naukowy Uniwersytetu SWPS, tutor i nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w zagadnieniach dot. psychologii rozwojowej, psychologii rodziny i psychologii narracyjnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. prowadząc grupy zabawowe dla małych dzieci i ich rodziców w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu, tworząc i prowadząc warsztaty kompetencji rodzicielskich oraz grupy rozwojowo-wsparciowe dla ojców, warsztaty dla mężczyzn w szkołach rodzenia, zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży oraz liczne webinary dla rodziców i osób przygotowujących się do rodzicielstwa. Współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Share The Care i Fundacją Odzyskani. Wiedzę naukową dot. rodzicielstwa i wychowania dzieci popularyzuje na autorskim blogu Father_ing.

Wykład ten jest wprowadzeniem do 23 godzinnego kursu. Celem wykładu jest zapoznanie Państwa z ideą, treściami i metodą kursu. Chcemy żebyście deklarując w nim swoje uczestnictwo byli w pełni świadomi tego na jaką pracę się decydujecie.

Wykład ma otwarty charakter, na kurs będą obowiązywały zapisy. Zarówno uczestnictwo w wykładzie jak i w kursie jest dla Państwa nieodpłatne. Grupa będzie prowadzona stacjonarnie.

Prof. UAM dr hab. Błażej Smykowski                                                              dr Kamil Janowicz

Kierownik Edu_Centrum WPiK