EDU_Centrum: Diagnoza w rodzinie

Edu_Centrum WPiK zaprasza na wykład pt.

Diagnoza w rodzinie – wybrane konteksty.

Systemowe wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, w spektrum autyzmu, z chorobą przewlekłą

Edu_Centrum WPiK zaprasza na wykład pt.

Diagnoza w rodzinie – wybrane konteksty.

Zespół wykładowców Centrum Wspierania Relacji

„Zapraszamy do udziału w kursie poświęconym systemowej współpracy z rodzinami w kryzysie związanym z otrzymaniem diagnozy: spektrum autyzmu, niepełnosprawności intelektualnej lub choroby przewlekłej u członka lub członków rodziny. Kurs składa się z trzech odrębnych modułów prowadzonych przez różnych prowadzących. Uczestnicy kursu mają możliwość udziału w jednym module lub w większej ich liczbie, w zależności od swoich preferencji. Każdy z modułów dzieli się na dwie bezpośrednio powiązane ze sobą części - pierwszą opisującą psychologiczne mechanizmy zachodzące w rodzinie w konsekwencji otrzymania diagnozy spektrum autyzmu/ choroby przewlekłej/ niepełnosprawności intelektualnej i drugą, pozwalającą poznać wybrane metody i strategie wspierające rodziny w tym czasie”

Wykład odbędzie się w dniu 22 czerwca 2022 roku w zespole MS Teams w godzinach 18.00-19.00. Poprowadzi go dr Małgorzata Rękosiewicz reprezentująca zespół Centrum Wspierania Relacji. Jest to organizacja zajmująca się wspieraniem rodzin w trudnych sytuacjach, w szczególności w przypadku występowania wśród ich członków (rodziców, dzieci) niepełnosprawności, spektrum autyzmu i/lub kryzysów zdrowia psychicznego. W skład zespołu wchodzi dr Paulina Gołaska-Ciesielska (psycholożka, pedagożka specjalna, terapeutka w szkoleniu relacyjnym), dr Małgorzata Rękosiewicz (psycholożka, psychoterapeutka w szkoleniu systemowym), mgr Maciej Duras (pedagog specjalny, psychoterapeuta w szkoleniu psychodynamicznym), mgr Karolina Dybicz (kognitywistka, pedagożka specjalna, terapeutka w szkoleniu), mgr Justyna Kędziora-Antkowiak (psycholożka, psychoonkolożka, psychoterapeutka w szkoleniu systemowym), mgr Lidia Szmania (pedagożka specjalna, terapeutka w szkoleniu).

Wykład ten jest wprowadzeniem do kursu. Celem wykładu jest zapoznanie Państwa z ideą, treściami i metodą kursu. Chcemy żebyście deklarując w nim swoje uczestnictwo byli w pełni świadomi tego na jaką pracę się decydujecie.

Wykład ma otwarty charakter, na kurs będą obowiązywały zapisy. Zarówno uczestnictwo w wykładzie jak i w kursie jest dla Państwa nieodpłatne. Możliwa jest grupa prowadzona zarówno zdalnie jak i stacjonarnie.

Prof. UAM dr hab. Błażej Smykowski                                        dr Małgorzata Rękosiewicz

Kierownik Edu_Centrum WPiK                                                  w imieniu zespołu CWR