Zmarł profesor Jerzy Pogonowski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 6 września 2024 r. odszedł od nas w wieku 72 lat
Profesor Jerzy Pogonowski
wybitny matematyk, językoznawca i logik związany z Uniwersytetem od 1975 roku, przez ostatnie osiem lat pracownik Wydziału Psychologii i Kognitywistyki.
Profesor Jerzy Pogonowski
Droga naukowa Profesora Pogonowskiego prowadziła przez zastosowania metod formalnych w lingwistyce, metodologię nauk, teorię dowodu i logikę filozoficzną, a w ostatnich latach – filozofię matematyki. Nade wszystko był jednak niestrudzonym autorem podręczników, profesjonalnych i przystępnych zarazem opracowań służących za wzór nauczycielom logiki i matematyki, fenomenalnym tłumaczem podręczników i matematycznych tekstów źródłowych (z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego). Będziemy Go pamiętać jako życzliwego przewodnika młodych adeptów nauki i nauczyciela matematyki zawsze gotowego do troskliwej, terapeutycznej interwencji.
Straciliśmy znakomitego Uczonego, wspaniałego Nauczyciela, serdecznego Kolegę.
Dotkliwie odczuwać będziemy brak Jego życzliwego wsparcia.
Żonie i Bliskim Profesora składamy wyrazy serdecznego współczucia.
Dziekan oraz Społeczność Wydziału Psychologii i Kognitywistyki

Pogrzeb Profesora odbędzie się 17.09 godz. 11:50 na cmentarzu na Junikowie.