utworzone przez | lut 2, 2022 | Aktualności, Bieżące

Zakończono realizację projektu „Rozwój kompetencji psychospołecznych wychowanków domów dziecka w Wielkopolsce” finansowanego ze środków przyznanych w ramach konkursu IV edycji konkursu Fund_Akcji. W ramach projektu między listopadem 2021 a styczniem 2022 roku zrealizowano 17 warsztatów online dla 41 wychowanków z 4 domów dziecka:

• Placówka opiekuńczo – wychowawcza w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu, Swoboda 5960-389 Poznań
  • Dom Dziecka w Kaliszu nr 1, ul. Skarszewska 3/1
  • Dom Dziecka w Kaliszu nr 2, ul. Skarszewska 3/2
  • Dom Dziecka w Kaliszu nr 3, ul. Prosta 4/1.

W każdym z warsztatów wzięło udział od 4 do 11 wychowanków. Dzieci brały udział często w kilku warsztatach. Łącznie było 111 uczestników zajęć.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez następujące organizacje studenckie:

• Koło Naukowe zaburzeń Odżywiania
  • Koło Psychologii Społecznej
  • Sekcja Po_Prostu PSSiAP (Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii

Dziękujemy studentom i doktorantom, Radosławowi Trepanowskiemu i Aleksandrze Frydrysiak, działającym w ramach tych organizacji za realizację warsztatów!

W ramach realizacji projektu przekazano wymienionym domom dziecka materiały biurowe, papiernicze oraz produkty promocyjne UAM (m.in. pendrivy, krówki, plecaki) o wartości prawie 2 tyś PLN oraz blisko 200 książek dla dzieci i młodzieży o wartości prawie 4 tyś PLN! Wszystkie przekazane rzeczy zostały sfinansowane ze środków Fundacji Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kolejne warsztaty w domach dziecka będą realizowane na wiosnę.

Koordynator projektu: dr Dariusz Drążkowski