„Od licencjatu do licencji – wymagania zawodowe dla psychologów klinicznych w USA”. Spotkanie dla studentów WPiK z prof. Heleną Rempałą.

utworzone przez | lis 13, 2020 | Aktualności, Bieżące

poniedziałek, 23.11. w godz. 18.30-19.30, dzięki możliwości spotkań online, będziemy gościć na naszym wydziale prof. Helenę Rempałę – pracowniczkę The Ohio State University.

Prof. Helena Rempała jest dyplomowanym psychologiem klinicznym i profesorem w szkole medycznej The Ohio State University na Wydziale Psychiatrii i Zdrowia Psychicznego. Swoją edukację psychologiczną rozpoczęła w czasie studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim, następnie kontynuowała w USA odbywając rezydenturę w Szkole Medycznej University of Louisville ze specjalizacją z psychologii klinicznej i podspecjalizacją z psychologii pediatrycznej. W 1999r. obroniła doktorat na Bowiling Green State University w Ohio. Praktykę kliniczną przed-licencyjną odbyła pod patronatem National Institute of Alcohol Abuse and Alcoholism. Pierwszą samodzielną licencję zawodową otrzymała w 2000 roku. Do 2013 roku prowadziła prywatny gabinet pomocy psychologicznej, najpierw w Louisville (Kentucky) a następnie w Auguście (Georgia). Specjalizuje się w problemach psychicznych związanych z impulsywnością (zaburzenia funkcji wykonawczych, związane z gniewem i lękiem) oraz zaburzeniami snu u dorosłych.

Na spotkanie z prof. H. Rempałą zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane rzeczywistością studiowania i pracy psychologów w USA. W czasie spotkania poruszone zostaną między innymi kwestie realiów edukacji psychologicznej za oceanem, jej kosztów, konieczności znajomości prawa stanowego w celu uzyskania licencji zawodowej, warunków przyjmowania na praktyki zawodowe w USA.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem formularza MS Forms.

Skip to content