Nie żyje dr Teresa Schiller-Gąsiorowska

utworzone przez | lis 25, 2022 | Aktualności, Organizacja

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 23 listopada 2022 r. zmarła dr Teresa Schiller-Gąsiorowska. Pracowała w Instytucie Psychologii, Zakładzie Psychologii Osobowości od 1972 roku przez prawie całe zawodowe życie. Przyjęliśmy wiadomość o Jej śmierci z głębokim żalem. Jako Jej koledzy i współpracownicy zawsze pamiętać będziemy nie tylko Jej błyskotliwy intelekt, lecz również niezrównane poczucie humoru, połączone z aktorskimi zdolnościami, dzięki którym rozbawiała nas często do łez parodiując nasze charakterystyczne cechy i słabostki. Posiadała też ogromną zdolność zjednywania sobie sympatii studentów. Nieodmiennie, rok w rok była wśród nich bardzo popularna. Jedną z Jej charakterystycznych cech była też miłość do zwierząt i troska o nie. W Jej domu zawsze były koty albo psy, albo psy i koty, najczęściej uratowane od bezdomności.

Żegnamy nie tylko pracownika naukowego, świetnego dydaktyka, ale na wskroś dobrego człowieka, lojalną koleżankę, bardzo nam bliską osobę, która była i pozostanie dla nas bardzo ważna.

Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Władze, pracownicy i studenci Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM

Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM