Ewolucja współpracy i konfrontacji – Ilan Fisher

Evolution of Cooperation and Confrontation
Ewolucja współpracy i konfrontacji

Ilan Fisher
Thursday, March 10th, 2022, 1.pm (Warsaw time, UTC+01:00) / czwartek, 10 marca 2022, godz. 13:00

Registration form: https://forms.office.com/r/rFNAT4PZad

Ilan Fischer jest psychologiem społecznym i poznawczym. Swój doktorat obronił na University of Haifa (Izrael) zajmując się badaniami nad podejmowaniem decyzji i metapoznaniem. Przez kilka kolejnych lat pracował na University College w Londynie i Ben-Gurion University w Beer Szewie, po czym wrócił do Hajfy, gdzie pracuje obecnie. Zajmuje się poznawczymi aspektami podejmowania decyzji, takimi jak błędy i uprzedzenia, metapoznanie (wzorcowanie i skalowanie), rozwiązywanie konfliktów, przyjmowanie rad oraz spostrzeganie ciągów losowych. Główna praca dr Ilna Fishera dotyczy teorii gier behawioralnych. Opracował i zweryfikował użyteczność teorii Subiektywnego Oczekiwanego Względnego Podobieństwa (SERS), która pozwala na wyjaśnianie i przewidywanie zachowania ludzi grających w dylemat więźnia, a także w innych grach wrażliwych na podobieństwo (SSG). Wraz ze współpracownikami z Izraela, USA i Niemiec (w tym nieżyjącym już laureatem Nagrody Nobla prof. Reinhardem Seltenem) opracował skomputeryzowany algorytm – strategię ewolucyjną Mimikry i Względnego Podobieństwa (MaRS). Po wybuchu epidemii Covid-19 kierował międzynarodowym zespołem badaczy z Izraela, Polski, Niemiec i USA, wraz z którymi opracował behawioralne narzędzia wspierające zwiększanie skuteczności zachęt ludzi do stosowania instrukcji zdrowotnych. Grupa opracowała podejście integracyjne, oparte na pomiarach nie wprost oraz spersonalizowanych interwencjach zmieniających postawy (IMPACT). Jego ostatnie prace to  opracowania nowatorskich narzędzi oraz metod badania i prognozowania konfliktów międzynarodowych, takich jak Brexit w Wielkiej Brytanii, konflikt izraelsko-palestyński czy integracja imigrantów w Niemczech i USA.

Wydarzenie zostało zakończone.

mar 10 2022