Warsztaty umiejętności rozwiązywania sporów z wykorzystaniem mediacji

Już dziś zapraszamy studentki i studentów ostatnich dwóch lat na wyjątkowe warsztaty umiejętności rozwiązywania sporów z wykorzystaniem metody mediacji.
Warsztaty są wspólnym projektem naszego wydziału oraz Wydziału Prawa i Administracji UAM i prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i mediatorów. Odbędą się po wakacjach, w październiku i listopadzie 2021r.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestniczek i uczestników z metodami radzenia sobie z konfliktami interpersonalnymi, przede wszystkim zaś – zawierania porozumienia przy użyciu mediacji. Mediacja jest metodą przydatną zarówno w toku codziennego funkcjonowania na uczelni, jak również w pracy profesjonalistów podejmujących działania wobec rodzin, klas szkolnych, w zespołach pracowniczych i lokalnych społecznościach. Warsztaty realizowane będą w grupach studentów różnych kierunków, zatem uczestnicy będą mogli uczyć się w gronie m.in. przyszłych psychologów, kognitywistów i prawników.

Warsztaty będą się odbywać w trzech małych grupach (stąd dostępna będzie ograniczona liczba miejsc). Cykl zajęć warsztatowych będzie się składać z trzech części, w następujących terminach:

• 23.10.2021 (sobota) lub 24.10.2021 (niedziela) – Warsztat 1 „Zachowania stron konfliktu i komunikacja w konflikcie” (10h; dwie grupy pracować będą w sobotę, jedna w niedzielę)
  • 6-7.11.2021 (sobota i niedziela) – Warsztat 2 „Techniki mediacyjne i sposób prowadzenia mediacji” (sobota – 10h + niedziela – 5h, wszystkie trzy grupy będą pracować równolegle)
  • 20.11.2021 (sobota): Warsztat 3 „Sporządzanie ugód mediacyjnych” (5 h, praca wspólna).

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozwinięciem wiedzy i kompetencji mediacyjnych do zarezerwowania terminów we własnych kalendarzach oraz śledzenia informacji w tej sprawie. Na przełomie sierpnia i września pojawią się ogłoszenia ze szczegółami organizacyjnymi oraz z linkiem do formularza zapisów.