II Hackathon Kognitywistyczny Cog_HACK

W dniach 15-17 stycznia 2021 r. odbędzie się w formie online II Hackathon Kognitywistyczny – Cog_HACK to wydarzenie dla studentów i studentek kognitywistyki z całej Polski. Drużyny liczące od 2 do 5 osób podejmą się realizacji projektu programistycznego o tematyce bliskiej kognitywistyce. Tym razem poprosimy uczestników o zidentyfikowanie problemu, który jest globalny albo dotyka określoną grupę osób. Zadaniem uczestników będzie próba odpowiedzi na ten problem poprzez zastosowanie wiedzy kognitywistycznej i przy wykorzystaniu technologii. Celem hackathonu Cog_HACK jest wspomóc uczestników w pracy zespołowej, która odbywać się będzie na trzech poziomach: określenie problemu, kognitywistyczne ujęcie obranego rozwiązania oraz implementacja technologiczna.

Organizatorem wydarzenia jest nasze koło naukowe: Grupa Robocza Inżynierii Kognitywistycznej (GRiK).