Licencja na PS Imago 4 (aka SPSS 24) na 2017

Informujemy, że Instytut Psychologii i Socjologii Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydział Studiów Edukacyjnych zakupiły otwartą licencję na pakiet statystyczny PS Imago, która jest aktywna od 1 stycznia 2017 roku.

Ze względu na zmianę właściciela program nazywa się teraz PS Imago (dla systemu Windows, dla pozostałych systemów nazwa się nie zmieniła i jest to IBM SPSS Statistics). Oprogramowanie bazuje na silniku SPSS w wersji 24.

Zmiany dotyczą raportów, zmieniło się także tłumaczenie (niestety niezbyt trafne i wprowadzające wiele niekonsekwencji), ale obsługa programu oraz dostęp do danych nie uległ zmianie. Osoby zainteresowane oprogramowaniem mogą uzyskać do niego dostęp logując się przez Moduł: DLA WSZYSTKICH systemu USOSweb. Ponieważ plik instalacyjny waży ponad 1 GB można po zarejestrowaniu otrzymać ten plik w pracowni komputerowej Instytutu Psychologii (pokój 69).

W razie zauważenia błędów w działaniu programu można uzupełnić ich listę.