Forum Instytutu Psychologii UAM

www.psychologia.amu.edu.pl
Teraz jest 21-09-18, piątek 19:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15-04-12, niedziela 22:16 

Numer GG: 0
Witam wszystkich studentów :)
Założyłam nowy temat, bo przeglądając forum rzeczywiście widziałam różne opinie nt. studiów, jak jest itp., ale są one już myślę dość nieaktualne, po nawet sprzed kilku lat.
Ogólnie rzecz biorąc moje pytania do studentów są takie:
Jakie mieliście oczekiwania co do tych studiów i w jakim stopniu zostały one spełnione? No i jeżeli chodzi podział zajęć i ich przystępność.. Jak dużo jest w tym biologii/neurologii (bo bardzo mnie one interesują), matematyki i logiki (bo mnie troszkę przeraża:)) i filozofii (bo mam nadzieję, że jest mało i jest mało lektur). Reasumując, zdaję rozszerzoną maturę z biologii i chciałabym, żeby moje studia były z tym związane na podłożu badawczym (ale nie chcę iść na medycynę) i z angielskim, który słyszałam jest tutaj podstawą, z czego bardzo się cieszę : )
Bardzo was proszę o jakiekolwiek opinie, bo jest was bardzo mało i rzeczywiście trudno kogoś dorwać, aby opowiedział mi jak te studia wyglądają : )
Pozdrawiam serdecznie :D

PostNapisane: 25-04-12, środa 19:53 
Adept

moje oczekiwania zostaly generalnie raczej spełnione, niektore bardziej niektore mniej.

Program studiow chyba sie zmieni od tego roku, wiec w tym momencie nie moge ci powiedziec o nowych przedmiotach. Z tego co sie orientuje niektore przedmioty neuronaukowe beda prowadzone po angielsku, oprocz oczywiscie tych po polsku.
Co do angielskiego to jak najbardziej, bez tego ani rusz w nauce, jako ze najlepsze czasopisma i ksiazki wychodza po angielsku.
Nie za bardzo wiem, co znaczy zeby bylo malo lektur. Generalnie na jakichkolwiek studiach sie duzo czyta, a przynajmniej powinno. Oprocz ksiazek jako takich, to tez duzo artykulow badawczych.
Filozofii bedzie troche gdyz okazuje sie to troche pomocne w tym co mozna na kognitywistyce robic. Chodzi mi u to filozofie umyslu czy nauki

Logiki i matematyki nie zabraknie (no i tez przedmiotow informatycznych, jak np programowanie). Nie rozumiem troche tej awersji bo gdziekolwiek zajmiesz sie biologia, z pewnoscia bedzie tam duzo matmy. Jesli chcesz by twoje studia mialy podloze badawcze to od matematyki uciec sie po prostu nie da.

Generalnie to sa studia interdyscyplinarne, wiec nie warto zamykac sie na jakis obszar wiedzy a trzeba poszerzac wiedze (czesto samodzielnie) z wybranego obszaru.

Zachecam do dalszych pytan i powodzenia na maturach!

PostNapisane: 25-04-12, środa 19:59 

Numer GG: 0
Dzięki bardzo za odpowiedź :)
A myślałeś już nad pracą? Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Wiadomo, że często nie pracuje sie w zawodzie, ale mimo to, masz juz jakis pomysl na siebie? :) I jeszcze jak tak zachecasz do pytan to na ktorym roku jestes, ile pkt miales i jakie byly progi? haha sory, ze tyle, ale widzisz, ledwo kto odpisuje, wiec chce wyciagnac jak najwiecej od ciebie, bo jednak malo osob studiuje kognitywistyke.

PostNapisane: 25-04-12, środa 22:25 
Adept

Ja raczej wybiore, przynajmniej na razie, prace stricte naukowa (jak sie gdzies dostane), wiec jako takich analiz rynku pracy nie prowadze, ale wiem ze oferty pracy sie pojawiaja np w agencjach reklamowych lub tez ostatnio cos na allegro widzialem.
warta wspomnienia jest tez 'rodzima' firma http://cogision.com/

takze obszary designu, interakcji to sa nawet dobre miejsca do pracy po kognitywistyce.

jesli uzywasz jakichs mediow spolecznych w stylu facebook czy goldenline, to tam mozna stosunkowo latwo znalezc grupy kognitwistyczne etc bo studentow kognitywistyki jest w zasadzie w samym poznaniu kilkaset i pewnie nie mniej w innych osrodkach w polsce.
ale pamietaj, ze mozesz uslyszec rozne opinie jako ze czesc osob z roznych powodow sie rozczarowala, czesci przeszkadza że nie jest u nas od razu jak na zachodzie etc
(to tylko na tym forum malo kto pisze)

jestem na iii roku, mialem jakies 85pkt a prog byl cos powyzej 60.

I oczywiscie zachecam do dalszych pytan i poszukiwan. od tego teoretycznie tu jestesmy ;)

Strefa czasowa: UTC + 1