Forum Instytutu Psychologii UAM

www.psychologia.amu.edu.pl
Teraz jest 21-09-18, piątek 19:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

co bys wybrał/a socjologie czy kognitywistyke
socjologia! 33%  33%  [ 7 ]
kognitywistyka 67%  67%  [ 14 ]
Liczba głosów : 21
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29-07-06, sobota 10:14 
Co lepsze?? socjologia czy kognitywistyka?? co byscie wybrali??

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 10:18 
Wiedzący

ten wykrzyknik przy "socjologia" sugeruje odp ;) A tak naprawdę to sam powinieneś wiedzieć co Cię bardziej interesuje, bo to raczej dwa różne kierunki.

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 10:27 
ups nie sugerujcie sie wykrzyknikiem!! :)

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 10:52 
Pierwszy po Freudzie

dziedziny sa dość różne, choć obie rzeczywiście ciekawe... głos na kogni...

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 10:56 
ja również jestem za Kognitywistyką. Jakże bym mogła inaczej:):):)

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 14:41 
jesli mozecie to piszcie tez dlaczego tak głosujecie... moze dowiem sie czegos nowego o kierunkach...
dzieki!

Tytuł:
PostNapisane: 29-07-06, sobota 15:59 
hmmm, mogłabym napisać o tym poemat, jednakże oszczędzając Wam konieczności czytania moich epistoł, streszczę w kilku zdaniach...

Na pewno żadnych nowości tutaj nie umieszczę, jednakże może zamieszczę to, co mnie przekonuje najbardziej, otóż:

każda uczelnia "produkuje" rocznie setki socjologów, psychologów, prawników, dziennikarzy, natomiast kognitywistą, można na razie zostać co najwyżej sto-którymś.
Dodatkowo, nawet na podstawie analizy sytuacji w innych krajach ( choćby Westminister w Angli, do którego link mi się gdzieś na tym forum w oczy rzucił), zauważyć można, że z pracą raczej nie powinno być problemów.
Poza tym, sama architektonika kognitywistyki i mnogość dziedzin bazowych daje absolwentowi dość dużą wszechstronność, a fakt, że kierunek jest mało znany wydaje mi się jedynie atutem.

Na pewno ten kieunek niesie z sobą pewne ryzyko, ale gdyby odważnych na świecie nie było, to tak jakby nadal wierzylibyśmy, że jesteśmy centrum wszechświata. Bez wątpienia w kognitywistyce jest jeszcze wiele do odkrycia, zdefiniowania, zaryzykuje nawet, że dziedzina ta daje większe od każdej innej możliwośći użycia właśnej kreatywności i samorozwoju.

pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostNapisane: 30-07-06, niedziela 21:37 
dzieki to było bardzo przekonujace...
kognitywistyka ma tylko jedno ale; ... na socjologie juz sie dostałem...

Tytuł:
PostNapisane: 30-07-06, niedziela 22:18 
u mnie jest podobnie z kognitywistyką;)
powodzenia życzę:)

Tytuł:
PostNapisane: 30-07-06, niedziela 23:41 
Ja też już się dostałem na socjologię, a na wyniki rekrutacji na kognitywistykę ciągle czekam...

Tytuł:
PostNapisane: 31-07-06, poniedziałek 8:52 
ja jestem owym szczęśliwcem - tym 1 laureatem i prawdę powiedziawszy to, że jestem na kogni wiem od kwietnia... ale i pomimo tego ręce trzęsą mi sie przy każdym otwarciu stronu UAM-u i ...skrzynki pocztowej.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że się w pazdzierniku zobaczymy - POWODZENIA

Tytuł:
PostNapisane: 31-07-06, poniedziałek 9:25 
Ekspert

o! asienka a na czym polegał ten konkurs(mówisz o Charakterach):)?

Tytuł:
PostNapisane: 31-07-06, poniedziałek 9:29 
sądząc po tej ankiecie na pewno nadajesz się na socjologię,zaś kogni jest bliżej mi nie znana-nigdy nie interesowałam się tym kierunkiem(nie mylić z ignorancją).Powodzenia na studiach! :D

Tytuł:
PostNapisane: 31-07-06, poniedziałek 19:42 
AimilA, więc tak...

najpierw trzeba było napisać pracę na 1 z 2 publikowanych w charakterach tematów, następnie była rozmowa kwalifikacyjna na UAM-ie, w której dokładnie przemaglowali nas z pracy i literatury w niej wykorzystywanej. Na 1 index - 5 osób....

Nie powiem łatwo nie było ( nawet ze względu na niezbyt łatwy dostęp do literatury, którą możnaby sie podeprzeć przy temacie :,, umysł oprogramowaniem dla mózgu") ale chyba dopiero teraz zaczynam doceniać efekty...;)

pozdrawiam serdecznie i powodzenia życzę :)

KOGNI GÓRĄ!!! juppi:)

Tytuł:
PostNapisane: 31-07-06, poniedziałek 22:57 
Ekspert

a jesli chodzi o to ze zostałas przyjeta na kognitywistyke, to moglas sobie wybrac post factum czy musiałas zaznaczyc piszac prace? bo z tego co wiem to chyba stawjka były indexy i na psycho i na kogni

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1