Forum Instytutu Psychologii UAM

www.psychologia.amu.edu.pl
Teraz jest 21-09-18, piątek 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21-03-11, poniedziałek 17:40 

Numer GG: 0
Witam,
mam pytanie odnośnie przedmiotów maturalnych preferowanych na studia psychologiczne. Jestem dopiero w Ikl liceum i wiem, że coś może się jeszcze zmienić, ale jak na dzień dzisiejszy mam zamiar zdawać podstawę z polskiego i historii oraz rozszerzenie z WOS-u i angielskiego. Czy to wystarczy żeby dostać się na ten kierunek? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba osiągnąć odpowiednie wyniki ; ). Słyszałam ostatnio, że również potrzebna jest biologia (która nie za bardzo mnie interesuje).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PostNapisane: 21-03-11, poniedziałek 22:34 
Ekspert

Historia też jest OK i są za nią punkty, ale może lepiej właśnie ją zdawać rozszerzoną, bo WOS zdaje się nie jest punktowany.

To może być pomocne - zajrzyj: http://pracownicy.amu.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0020/45623/Wydzial-Nauk-Spolecznych.pdf (strona 2 - tam też "preferowane" przedmioty)

I może jeszcze tutaj: https://rejestracja.amu.edu.pl/Strona/Matrix/informacje/rekrutacja-20112012/warunki-i-tryby-rekrutacji-na-i-rok-studiow-stacjonarnych-oraz-niestacjonarnych-w-roku-akademickim-20112012

Informacja rekrutacyjna: 061 829 21 07 - tu otrzymasz najbardziej kompetentne informacje.

Może wypowiedzą się osoby, które przechodziły przez taką rekrutację, a mogłam podrzucić jedynie materiały ze strony UAM, bo studiuję w innym trybie.
Powodzenia:)

PostNapisane: 25-03-11, piątek 17:39 

Dołączę się do wątku, z małym pytaniem. Czy ktoś orientuje się, o której dokładnie godzinie są drzwi otarte w tym roku na psychologii? Bo w różnych źródłach można znaleźć różne informacje?

PostNapisane: 17-08-11, środa 14:37 

Jeśli chodzi o przedmioty to na pewno trzeba wybrać rozszerzenia, dostaje się więcej punktów nawet za niższy wynik więc po prostej kalkulacji jest to bardziej opłacalne. A jakie przedmioty? Przede wszystkim te, które będą Ci kładko wchodzić do głowy, tak aby zdać tą maturę jak najlepiej. Nie ukrywam jednak, że dobrze jest zdać biologię. Widziałam po swoim roczniku, że osoby które zdawały biologię na maturze miały łatwiej na egzaminach/ przedmiotach związanych z biologicznymi podstawami psychologii. Wiele pamiętały z liceum, nie musiały przerabiać niezędnych podstaw biologii do zrozumienia bardziej złożonych tematów.

Jeśli chodzi o dni otwarte to takie informacje pojawiają się na stronie instytutu http://www.psychologia.uam.edu.pl

PostNapisane: 26-08-13, poniedziałek 14:47 

Mam pytanie jest ten Wos punktowany czy nie ostatnecznie ?
Bo nie mogę doczytać.

Strefa czasowa: UTC + 1