AMUL aktualności

amul-logo

b Zdjęcie instytucji

Szanowni Państwo,

ogromnie nas cieszy zainteresowanie Aktywnym Małym Uniwersytetem Latającym, jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym, którzy nas tak serdecznie zdążyli już przyjąć oraz tym, którzy zapraszają nas do siebie.

Chęć udziału szkoły w AMUL-u prosimy zgłaszać mailowo: aibrzez@amu.edu.pl. Staramy się dojechać do wszystkich szkół na terenie Wielkopolski, ale  niestety, nie zawsze nam się to udaje.

Zachęcamy jednak Nauczycieli, Rodziców i Dyrekcje przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, by sami próbowali odkrywać z dziećmi świat w niecodziennej formie.

My już wiemy, że daje to niesamowite efekty, a także wielką radość wszystkim!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Organizatorzy AMUL

♦♦♦

Kontakt: prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska
e-mail: aibrzez@amu.edu.pl

♦♦♦

O AMULu w sieci:

AMUL w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu – artykuł o wizycie studentów  na  stronie internetowej szkoły

AMUL w Gorzowie Wlkp.: Wyborcza Gorzów; TV Gorzów Amulowe zajęcia w czternastce

AMUL w Chełmnie:  http://www.spchelmno.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=zt,92&id=1751&action=show

chelmno

AMUL W FINALE XI EDYCJI KONKURSU: POPULARYZATOR NAUKI

Głos Powiatu Średzkiego s. 6

Forum Uniwersyteckie

Portal naszemiasto.pl

TV asta

epoznan.pl

Życie Uniwersyteckie s. 21

W roku akademickim 2013/2014 Instytut Psychologii UAM w Poznaniu uruchomił projekt pt.

AMUL

Aktywny Mały Uniwersytet Latający

Patronat nad projektem sprawują:

Prorektor ds. Studenckich UAM- prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM – prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz

Dyrektor Instytutu Psychologii UAM – prof. dr hab. Jerzy Brzeziński

Projekt opracowali studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki oraz pracownicy Instytutu pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej.

Zaprosiliśmy do współpracy studentów biologii, matematyki, filologii słowiańskiej, pedagogigki oraz PSSiAP czyli Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii.

Celem projektu jest dotarcie z ciekawymi zajęciami do dzieci w przedszkolach oraz do uczniów w szkołach – podstawowych i gimnazjach – wiejskich i w małych miastach oraz propagowanie nauki w interaktywnej, dynamicznej i, przede wszystkim, ciekawej formie.

W trakcie zajęć z dziećmi odbywają się spotkania z rodzicami i dziadkami z prof. Anną Brzezińską.

AMUL PLAKAT

Inauguracja projektu odbyła się w Dniu Nauczyciela 14. października 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w podpoznańskich Plewiskach. W inauguracji projektu wziął udział Pan Jan Broda – Wójt Gminy Komorniki,
na terenie której leżą Plewiska.

Warsztaty

Zajęcia w formie warsztatów trwały od godz 9.00 do 12.00. Każda grupa dzieci miała dwa warsztaty. Wzięło w nich udział łącznie 576 dzieci od klas „0” do klasy VI

Bardzo dziękujemy uczniom za entuzjazm i aktywny udział w zajęciach!

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim pozostałym Pracownikom Szkoły za chęć i gotowość do współpracy, bardzo dobre warunki do działania oraz wielką otwartość i życzliwość względem studentów.