Warsztaty – komunikacja w konflikcie i mediacja

– Takich zajęć chyba jeszcze nie było na naszych wydziałach. – twierdzi prof. UAM dr hab. Joanna Mucha z Wydziału Prawa i Administracji – Warsztaty są w założeniu nakierowane na zdobywanie umiejętności praktycznych, a informacje teoretyczne są ograniczone do niezbędnego minimum. Formuła warsztatów, choć mają one oczywiście mniejszy wymiar czasowy i nie zastąpią w pełni szkoleń dla kandydatów na mediatorów czy mediatorów doskonalących swoje kompetencje, jest do nich zbliżona. Oznacza to, że uczestnicy będą przede wszystkim trenować nabyte umiejętności w zakresie poszczególnych technik, przeprowadzać symulacje mediacji czy jej etapów. Moim zamierzeniem było, by warsztaty dawały realne przygotowanie praktyczne – ze względu na ograniczenia czasowe w podstawowym co prawda zakresie, ale jednak realne. Myślę, że warto rozważyć udział w warsztatach, zwłaszcza przez tych z Państwa, którzy są zainteresowani praktyką mediacyjną w przyszłości.

Dla przyszłych psychologów i kognitywistów warsztaty będą okazją nie tylko do kształcenia kompetencji komunikacyjnych i mediacyjnych, ale także do nabywania ich we współpracy z przyszłymi prawnikami. Będzie to zatem okazja do doświadczenia formuły pracy interdyscyplinarnej.

Szczegóły – w załączonej grafice.