Wymagania – potrzeby – dylematy. Psychologiczna sytuacja kobiet mierzących się z diagnozą zaburzeń rozwoju płodu i perspektywą wymagającego macierzyństwa.” Spotkanie otwarte dla studentek i studentów WPiK.

poniedziałek, 11.01. w godz. 17.00-19.00, odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone psychologicznej sytuacji kobiet mierzących się z diagnozą zaburzeń rozwoju płodu i perspektywą wymagającego macierzyństwa. Przyczyną dla podjęcia tej tematyki spotkania były refleksje i pytania uruchomione przez niedawne społeczne protesty i wciąż trwające dyskusje o sytuacji kobiet. Były wśród nich m.in. pytania o doświadczenia kobiet mierzących się ze społecznymi wymaganiami w takiej sytuacji, ich niepokoje o możliwość zaspokojenia własnych potrzeb oraz o potrzeby ich bliskich, także – pytania o dylematy kobiet dotyczące utrzymania bądź terminacji ciąży i konsekwencji takiej decyzji. W czasie spotkania chcemy porozmawiać o tych kwestiach a także o roli psychologów i psycholożek we wspieraniu kobiet.

W spotkaniu wezmą udział osoby, których praca zawodowa związana jest z zasygnalizowaną problematyką. Dr Małgorzata Rękosiewicz (WPiK UAM) opowie o psychologicznej sytuacji kobiet w ciąży mierzących się z diagnozą zaburzenia rozwoju płodu i ich adaptacji do wymagającego macierzyństwa. Dr Aleksandra Głowińska (Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu) opowie o sytuacji kobiet decydujących się skorzystać z legalnej terminacji ciąży. Dr Izabela Stankowska-Mazur (WPiK UAM) opowie zaś o sytuacji kobiet mierzących się ze stratą ciąży.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane przedstawioną problematyką oraz gotowe rozmawiać na temat sytuacji kobiet, jej złożoności, uwarunkowań oraz roli psychologów w działaniach na ich rzecz. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Zapisy za pośrednictwem formularza MS Forms dostępne w linku ZAPISY