Uroczystość wręczenia medalu Homini Vere Academico prof. Jerzemu Brzezińskiemu

W dniu 28 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia medalu Homini Vere Academico prof. Jerzemu Brzezińskiemu. Medal przyznawany przez Rektora UAM po zasięgnięciu opinii Kapituły jest uhonorowaniem człowieka prawdziwie akademickiego.

– Profesor Brzeziński to Człowiek Uniwersytetu! – mówił podczas uroczystości rektor UAM prof. Andrzej Lesicki – Panie profesorze, kieruję dziś wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za lata działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej, za zaangażowanie w pracę z młodzieżą i ogromną pasję, która zmienia życie innych. Pozostaje pan dla nas autorytetem jako nauczyciel akademicki, niestrudzenie dbający o rzetelny rozwój przyszłych pokoleń i znakomity naukowiec. Pan Profesor to wspaniały wykładowca i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, to uczony najwyższej miary, nadal bardzo aktywnie uczestniczący w życiu naukowym. Wzór uczonego oddanego nauce i społeczeństwu – dodał rektor.

Panu Profesorowi składamy serdeczne gratulacje!

fot. Życie Uniwersyteckie