Zaznacz stronę

Koło Naukowe Zaburzeń Odżywiania przy Instytucie Psychologii UAM serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zaburzeń odżywiania oraz obrazu ciała i cielesności na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Rozmiar w umyśle”.

Konferencja odbędzie się 30 maja 2020 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Szamarzewskiego 89, Poznań)

To już szósta edycja konferencji, która z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Idea konferencji zrodziła się z dwóch powodów:

Po pierwsze, tematyka której dotyczy konferencja, wciąż nie jest wystarczająco często poruszana w naukach społecznych, pomimo że zaburzenia odżywiania i obrazu ciała to problemy powszechne, jeśli nie dominujące, w naszej kulturze. Panuje niedostatek wydarzeń, miejsc i publikacji dzięki którym zarówno młodzi naukowcy, jak i praktycy mogą zdobyć lub zaprezentować aktualną wiedzę z tej dziedziny.

Na konferencji goszczą więc zarówno profesjonaliści, zajmujący się problematyką zaburzeń odżywiania w swojej codziennej pracy zawodowej, jak i studenci oraz doktoranci, co stanowi ukłon w stronę wiedzy i inicjatywy naszych Koleżanek i Kolegów. Na zakończenie konferencji odbędą się warsztaty praktyczne.

Po drugie, samodzielna organizacja konferencji jest świetnym sposobem na rozwój naukowy dla członków koła studenckiego, ponieważ daje ujście twórczej inicjatywie, a jednocześnie pozwala rozwinąć w sobie dyscyplinę i umiejętności organizacyjne.

Udział w konferencji można sobie zagwarantować rejestrując się wcześniej online. Więcej informacji w zakładce REJESTRACJA.

Punkt rejestracyjny do którego należy się zgłosić na miejscu będzie czynny od godziny 8:00 do 14:00. Każdy zapisany uczestnik otrzyma zaświadczenie oraz pakiet gadżetów.

Kontakt mailowy: rozmiarwumysle@gmail.com

KOMITET NAUKOWY

Dr hab. Aleksandra Pilarska – Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM

Dr Dorota Mroczkowska – Wydział Socjologii UAM