Zaproszenie na wykład prof. Guya A. Orbana

Dziekan i Dyrekcja Wydziału Psychologii i Kognitywistyki zapraszają na wykład Guya A. Orbana z K.U. Leuven i University of Parma, zatytułowany „Interdisciplinary investigations into the neural basis of human behavior„, który odbędzie się 1 października (wtorek) o godz. 12:00 w Sali im. Michała Sobeskiego (A) Collegium Floriana Znanieckiego (E), na Kampusie Ogrody.
Guy Orban (https://orcid.org/0000-0002-8179-9584), to jeden z najbardziej znanych na świecie neuroanukowców europejskich, który ma też wychowanków światowego formatu (m.in. Wim Vanduffel i Rufin Vogels). Jest doktorem nauk medycznych (M.D.: 1969, K.U.Leuven), inżynierem (Applied Mathematics; 1974, U.C. Louvain) oraz neurofizjologiem (Ph.D.; 1975, K.U.Leuven). Od 1986- do niedawna (obecnie już na emeryturze) był profesorem zwyczajnym w Medical School, K.U.Leuven. W swoim CV ma też m.in. 5-letni pobyt jako Visiting Fellow w John Curtin School Medical Research Canberra (1974-1979).
Wśród swoich publikacji wykazuje: książkę Neuronal operations in the visual cortex (Springer 1984) oraz La Vision, mission du cerveau (Collège de France/Fayard 2007) oraz ponad 240 artykułów w czołowych czasopismach naukowych, a publikacje te dotyczyły głównie widzenia i procesów poznawczych, w tym ich podłoża neuronalnego u ludzi i innych naczelnych.